Чи безпечний ринок нерухомості?

Ринок нерухомості завжди був привабливий для шахраїв

На сьогоднішній день ринок нерухомості є безпечним, але завжди є винятки. Для свої схем зловмисники часто використовують підставних осіб, які мешкають далеко за межами регіону, де розташована нерухомість.

На щастя, на сьогодні випадків шахрайства на вторинному ринку нерухомості не так вже багато. Це всього 1,5-2% від загальної кількості підписаних угод купівлі-продажу житла.

Але експерти радять бути обачними, ризики все ж таки є. В сфері нерухомості шахрайство є постійним явищем. Для того, щоб мінімізувати ризики та взагалі їх уникнути слід ретельно ставитися до вибору квартири та заручитися підтримкою професійного фахівця. За словами експертів з нерухомості, слід пам’ятати, що шахраї працюють лише самостійно, без ріелторів.

Також слід мати на увазі найпоширеніші шахрайські схеми на вторинному ринку нерухомості:

  • дуже низька вартість квартири чи іншої нерухомості (ціна нижча на 30% та більше);
  • підроблені довіреності (справжній власник може навіть не знати про продаж свого майна;
  • підроблені паспорти власників житла;
  • підроблені документи, що свідчать про право власності на об’єкт нерухомого майна);
  • поспіх при продажу свідчить про прагнення уникнути більш детальніших перевірок документів.

Дуже часто для своїх схем шахраї використовують підставних осіб, які мешкають за межами регіону. Далеко від місця, де знаходиться нерухомість. Це можуть бути невеликі населені пункти та села. На ділі потім такого «продавця» знайти буде вкрай важко.

Згідно прогнозам, до кінця 2021 року кількість випадків шахрайства на вторинному ринку нерухомості не перевищить 1% від загальної кількості проведених угод купівлі-продажу нерухомості.

Слід зазначити, що за минулі п’ять років можна спостерігати динаміку зменшення кількості випадків шахрайства при продажі та оренді квартир. За цей період кількість злочинів зменшилась як мінімум на 35-40%.

Источник: http://kvartal.ua/?p=3348012